شرکت برتر در زمینه تولید خازن از سال 1926

در سال 1926، شرکت دوکاتی در میان اولین شرکتهایی بود که تولید صنعتی خازن را آغاز نمود و از آن زمان، همواره رهبر بازار بوده است. از زمان تاسیس، دوکاتی انرجیا همواره پیشرو در زمینه توسعه فنی و صنعتی و هدایتگر تحقیقات علمی­ای بوده است که فناوری امروز را شکل داده و در پیشرفتهای فناورانه­­ای مشارکت نموده است که منجر به استانداردهای کنونی IEC و EN در زمینه خازن شده است.

شرکت دوکاتی ابتدائا فناوری فیلم پلی پروپلین متالیزه را معرفی نمود و مدل خلاقانه فیلم PPM و PPMh بعنوان نقطه مرجعی در این زمینه آغاز بکار کرد و بر فناوری منسوخ شده­ای گازی و کاغذی/نفتی را بدلیل عملکرد برتر و کاهش ابعاد، پیشی گرفت.

بدلیل پیشرو بودن دائمی در زمینه کیفیت، در تعامل با محیط زیست و ایمنی، دوکاتی انرجیا مفتخر به دریافت ISO9001:2008، ISO14001 و OHSAS18001 شده است.

امروزه، گروه دوکاتی انرجیا با نزدیک به 800کارمند در 6 کارخانه زیر مشغول به فعالیت است:

 • دوکاتی انرجیا بلوگونا، ایتالیا

 • دوکاتی انرجیا رومانی (بوستنی، رومانی)

 • دوکاتی کموپونتنی ( لوبرگ، کرواسی)

 • دوکاتی انرجیا هند ( پن، هند)

 • مرکز تحقیقاتی دوکاتی انرجیا (ترنتو، ایتالیا)

 • دوکاتی انرجیا آمریکای جنوبی (بوئنس آیرس، آرژانتین)

زمینه­های اصلی فعالیت گروه دوکاتی انرجیا بشرح زیر می­باشد:

 • خازن­های روشنایی موتور

 • خازن­های الکترونیکی پاور

 • خازن­ها و سیستم­های عیب­یابی عامل پاور (ولتاژ ضعیف و متوسط)

 • آلترناتور و سیستم­های جرقه­زنی

 • ژنراتورهای تولید برق بوسیله باد

 • وسایل حمل­ونقل الکتریکی و ایستگاه­های شارژ آنها

 • تحلیل­گرهای انرژی

 • سیستم­های ارسال سیگنال راه­آهن

 • سیستم­های خودکارسازی فروش بلیط و حمل­ونقل

فناوری خازن­ها

دوکاتی در سال 1926 تاسیس شده است و اولین شرکت در ایتالیا، در میان سایر اولین­ها در جهان بود که خازن مخصوص تجهیزات رادیو و تلویزیون معرفی کرد که توسط Guglielmo Marconi تولید شد.

از آنجاییکه دوکاتی همیشه یکی از پیشتازان در عرصه فناوری خازن بوده است، فیلم PPM و PPMh را با خازن 4ln ایجاد کرد. عملکرد برتر و ابعاد کاهش یافته در مقایسه با فناوری منسوخ شده کاغذی، نفتی و گازی، خازن­های PPMh و PPM را تبدیل به استاندارد مرجع جدیدی در زمینه سیستم­های عیب­یابی فاکتور پاور صنعتی نموده است.

تمام خازن­های تولید شده توسط دوکاتی دارای ابزار حفاظتی می­باشند که مطابق با استانداردهای EN60831-1/2 می­باشند. این حفاظت بوسیله فناوری مهندسی خاصی بدست آمده است.: اگر خطا اتفاق بیفتد، ارتباطات برحسب اضافه فشار قطع میشوند، به عایق محفظه آسیبی نمی­رساند و مانع از انفجار یا حریق خازن میشود. این ابزار جهت اطمینان از کارآیی بیشتر، عملیات سریع با جریانهای کوتاه کم و زیاد (بیشتر از 10000آمپر)، طراحی و ابعادبندی شده است. دو نمونه از مدل­های خازن­های دوکاتی با مشخصات فنی زیر عرضه می­گردند:

سری­های 4ln با عمر طولانی

این دامنه­ی خلاقانه از خازنهای عیب­یابی فاکتور پاور صنعتی، دربردارنده­ی ویژگیهایی است که همراه با فیلم PPMh، استانداردهای جدیدی را در زمینه­ی عملکرد، قابلیت اعتماد و فشردگی (به لحاظ حجم و ابعاد) را ایجاد نموده است. تعمیر خودکار کارآمدتر و کاهش خطاهای ضدبرقی، طول عمر آن را بالا برده است و سبب افزایش عملکرد آن برحسب ولتاژ و جریان شده است که از این لحاظ با خازنهای کاغذی و نفتی قابل مقایسه است، در حالیکه سایز آن کاهش یافته است. خازنهای این نوع، متعلق به خانواده­ خازنی زیر است:

خازن­های تک فاز 416.53 سری­های مونو (MONO)

سری­های اکسترا دیوتی (XD) و زندگی استاندارد (SL)

در این خازنها، عامل اشباع، یک نوع خاص از رزین میباشد. دوکاتی انرجیا نوعی ترکیب رزین دوستدار محیط زیست را توسعه داده است که ثبات ضدبرقی بالایی را به نمایش میگذارد که بطور کامل هرگونه ریسک احتمالی از وجود مولکول هوا یا آب در داخل خازن را حذف میکند. این دسته شامل خازنهای متعلق به خانواده­های زیر است:

سری MODULO XD خازن­های سه فاز (XD) 416.46

سری MODULO XD خازن­های سه فاز (XD) 416.22 مینی

سری فلاپی کپ خازن­های تک فاز (SL) 416.30

کیفیت

نقطه برجسته تاریخچه شرکت دوکاتی، توجه اصلی آن به کیفیت محصول و خدمات مشتری و عامل اصلی موفقیت آن در عرصه جهانی است. دوکاتی همواره یکی از اولین شرکت­ها در زمینه تولید محصولات برق صنعتی در سطح ایتالیا و اروپا بوده است که مدرن­ترین استانداردها و رویه­ها را بمنظور اطمینان از بالاترین سطح کیفی و اعتمادپذیری محصول، اتخاذ نموده است.

سیستم کیفیت دوکاتی انرجیا، همانطور که در کتابچه راهنمای کیفیت توضیح داده شد، از جمله پیشتازان این زمینه در ایتالیا می­باشد که توسط BSI برحسب IS9002 (EN 29002) تایید شده است و گواهی ثبت آن N.FM22004 می­باشد. همچنین دوکاتی مفتخر به دریافت گواهی­های ISO9001:2008، ISO14001 و OHSAS18001 نیز شده است.

تمام این افتخارات مرهون فرآیندهای تولید کاملا خودکار و یکپارچه شده، دستگاه­های جدید و خلاقانه، روش­های کنترل فرآیند تولید مبتنی بر ویژگی­های صحیح و تفویض مسئولیت به اپراتورها در تمام سطوح می­باشد. خازن­ها، سیستم­ها و رله­ها با نیازهایی که در دستورالعمل­های شورای اروپا به شماره 73/23 و 93/68 (دستورالعمل ولتاژ پایین) و 89/336 و 92/31 (دستورالعمل سازگاری الکترومگنتیک) در حال اجرا است، می­باشند. استانداردهای هماهنگ شده اروپا در مرجع شامل EN60831-16 و EN60831-2 هستند. تقریبا تمام مدلها، مورد تایید موسسات بین­المللی هستند و تمام آنها کاملا مطابق با الزامات استانداردهای گفته شده می­باشند. نرخ شکست (تنها برای خازن­ها) 300 به ازای قطعه × ساعت است (قابلیت اطمینان برحسب DIN 40040).